zakládání trávníků

Většina zákazníků chce mít trávník krásně hustý, bezplevelný a sytě zelený. Aby tyto požadavky trávník splňoval, musí mít kvalitní základ - dobře připravenou půdu. Při její přípravě zkypříme povrch půdy, následně provedeme urovnání povrchu hráběmi s vysbíráním případných kamenů, cihel a kousků betonu.

- Ve stádiu vyrovnané a zkypřené půdy můžeme provést výsev. Osiva používáme vždy čerstvé a kvalitní a namíchané dle potřeb a stanoviště. Po vysetí, semínka jemně zahrábneme a uválcujeme.

- V tomto okamžiku začíná nejkritičtější období v zakládání trávníku-zálivka. Tato zálivka je již jen na Vás, a záleží jak moc a jak často jste schopni ji provádět. Čerstvě osetý trávník by měl být stále vlhký a neměl by přeschnout, aby semínka co nejdříve vyklíčila a vyrostla. Semena ve směsi klíčí od 5ti do 25ti dnů, dle druhů trav ve směsi obsažené.

- Kromě setých trávníků nabízíme svým zákazníkům i pokládku travních koberců. Trávníky založené z travních koberců jsou schopné plného zatížení již jeden týden od pokládky. Jedinou nevýhodou travních koberců je jejich vyšší pořizovací cena.